Svátek všech, kteří se kvalitou aktivně zabývají – to je konference Dny kvality, kterou pořádá Česká společnost pro jakost. Uskuteční se již 12. listopadu 2024 v kongresovém hotelu Clarion v pražských Vysočanech.
Všímat si problémů kolem sebe a vnímat je jako příležitosti, najít prostředky k jejich řešení, a nakonec řešení realizovat. Tyto dovednosti, které souhrnně označujeme jako podnikavost, budou nezbytné pro uplatnění nejen na budoucím trhu práce.
Z intenzivního třídenního setkání porotců prestižní soutěže Obal roku 2024 vzešlo 30 oceněných obalů. V rámci 31. ročníku této významné události v oblasti obalového průmyslu se posuzovaly inovace celkem v 19 kategoriích.
Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a výzkumné agentury NIQ se do českých obchodů již vrací opatrný optimizmus, zákazníci začínají více utrácet a rádi si připlatí zejména za kvalitu.
Běžné kancelářské a další budovy, které jsou opláštěné standardními materiály, generují ohromné množství tepla a působí jako radiátory. Zelené budovy jsou naopak schopny tyto jevy eliminovat.
Srdcem kvalitář. Odborník, který patří k průkopníkům managementu kvality u nás. Člověk, který rád sdílí své zkušenosti, poznatky, a to takovým způsobem, aniž by někoho obtěžoval nebo unavoval. Ba naopak. Dokáže zaujmout, rozveselit, povzbudit. Muž plný energie a tvořivého přístupu k jakémukoli zadání. Dnes již sice v důchodu, ale ne tak zcela.
Byl to mimořádný zážitek. Nakladatelský dům Grada uspořádal 11. září v Praze tiskovou konferenci, na níž představil, jaké zajímavé tituly do konce tohoto roku vydá. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vystupující aktéři včetně několika autorů byli rychlí, dynamičtí a časově úsporní. Přesto dokázali sdělit vše, co bylo v plánu. Za hodinu čistého času jsme se dověděli spousty informací nabitých emocemi, vtipem i zaujetím pro věc. Bylo to velmi poutavé divadlo, nikdo neusínal a všichni jsme hořeli zvědavostí. Co mne ještě zaujalo, bylo oblečení přítomných odbornic. Osobnosti, o nichž by si leckdo myslel, že jsou to introverti a knihomolové neznající nic víc než písmenka na papíru, byly oděny s šarmem, vkusem a nápaditostí. Takže to celé dění byla tak trochu i módní přehlídka. Což vůbec neškodilo. Ženskému osazenstvu Grady to totiž náramně...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...