Partnerem letošního 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU v kategorii zemědělství je Zemědělský svaz. Obor zaznamenává obrovský technologický skok, nároky na manažery enormně rostou.
Konference ISSS, tradičně doprovázená setkáním V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), je již od roku 1998 uznávanou komunikační a prezentační akcí pro všechny subjekty státní správy a samospráv, odborníky i dodavatele technologií a služeb, kteří se podílejí na reformě veřejné správy, rozvoji e-governmentu a digitalizaci společnosti.
Křest publikace 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu s podtitulem Manažeři se lvíčkem byl součástí galavečera REGION PRO SEBE, který již po devatenácté uspořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje (MSK). „Ocenění v soutěži MANAŽER ROKU ukazují, že manažeři Moravskoslezského kraje svými schopnostmi překračují hranice regionu a šíří slávu kraje po celé republice,“ uvedl při křtu v Clarion Congress Hotel Ostrava za účasti stovek významných hostů Ivo Gajdoš, výkonný ředitel ČMA. Publikaci s ním na pódiu pokřtili Věra Palkovská a Jiří Cienciala a také kmotr knihy Ivo Vondrák, hejtman MSK.
Ve dnech 9.–10. dubna 2018 se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové uskuteční již 21. ročník renomované konference zaměřené na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti. Na této akci se posledních letech pravidelně registruje více než 2300 hostů, během dvoudenního programu se odehraje zhruba 200 přednášek a diskusí a ve výstavní části se představí přes stovku dodavatelů technologií a služeb. Dvoudenní program je doplněn visegrádskou konferencí V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society).
Tradiční benefiční koncert v bazilice sv. Jakuba Většího v Praze završil celoroční klubové aktivity Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a Helas New Encounters Club. Adventní čas a blížící se konec roku vybízí každého z nás ke zpomalení, bilancování a zamyšlení se nad tím, co nám tento rok přinesl a co můžeme očekávat od toho příštího.
Hostem listopadového setkání Klubu lídrů v historických prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba byl český podnikatel, zakladatel developerské společnosti Passerinvest Group pan Radim Passer. V rozhovoru nám prozradil nejen to, jak se na začátku 90. let rozjížděla developerská firma, ale i to, jak se mu podniká s vírou.
Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.
Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:
Pokračování ...