Partnerem letošního 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU v kategorii zemědělství je Zemědělský svaz. Obor zaznamenává obrovský technologický skok, nároky na manažery enormně rostou.
Konference ISSS, tradičně doprovázená setkáním V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), je již od roku 1998 uznávanou komunikační a prezentační akcí pro všechny subjekty státní správy a samospráv, odborníky i dodavatele technologií a služeb, kteří se podílejí na reformě veřejné správy, rozvoji e-governmentu a digitalizaci společnosti.
Křest publikace 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu s podtitulem Manažeři se lvíčkem byl součástí galavečera REGION PRO SEBE, který již po devatenácté uspořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje (MSK). „Ocenění v soutěži MANAŽER ROKU ukazují, že manažeři Moravskoslezského kraje svými schopnostmi překračují hranice regionu a šíří slávu kraje po celé republice,“ uvedl při křtu v Clarion Congress Hotel Ostrava za účasti stovek významných hostů Ivo Gajdoš, výkonný ředitel ČMA. Publikaci s ním na pódiu pokřtili Věra Palkovská a Jiří Cienciala a také kmotr knihy Ivo Vondrák, hejtman MSK.
Ve dnech 9.–10. dubna 2018 se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové uskuteční již 21. ročník renomované konference zaměřené na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti. Na této akci se posledních letech pravidelně registruje více než 2300 hostů, během dvoudenního programu se odehraje zhruba 200 přednášek a diskusí a ve výstavní části se představí přes stovku dodavatelů technologií a služeb. Dvoudenní program je doplněn visegrádskou konferencí V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society).
Tradiční benefiční koncert v bazilice sv. Jakuba Většího v Praze završil celoroční klubové aktivity Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a Helas New Encounters Club. Adventní čas a blížící se konec roku vybízí každého z nás ke zpomalení, bilancování a zamyšlení se nad tím, co nám tento rok přinesl a co můžeme očekávat od toho příštího.
Hostem listopadového setkání Klubu lídrů v historických prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba byl český podnikatel, zakladatel developerské společnosti Passerinvest Group pan Radim Passer. V rozhovoru nám prozradil nejen to, jak se na začátku 90. let rozjížděla developerská firma, ale i to, jak se mu podniká s vírou.
Pomalu se blížíme k podzimu, i když tomu teploty vůbec neodpovídají. Ráda bych se při té příležitosti zamyslela nad spotřebním chováním, protože i sem patří nákup oděvů. Ale nutně to tak být nemusí. Zkusila jsem orientačně spočítat, jak se člověku vyplatí kvalitně zpracovaný kašmírový svetr. Když máte doma kousek ze směsi polyesteru, akrylu, polyakrylu, viskózy, elastanu a možná trochu nepříliš kvalitní vlny, zaplatíte místo osmi až patnácti tisíc zlomek ceny, zhruba od tisícovky do osmnácti stovek. Ale teď přijde druhá část rovnice. Kolikrát ten směsový za sezónu budete muset vyprat? Každé tři až čtyři dny. Protože se v něm drží pachy. Víc chytá špínu. A má horší termoregulační vlastnosti než přírodní materiál na bázi zvířecího chlupu. Ten z kašmíru, a potažmo dalších druhů vlny, vyperete za sezónu jednou. A ve skříni byste měli mít...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...